“Γυάλιζε” το μάτι του Πάμπλο στο ημίχρονο! Τι τους είπε…

Μέτριος έως κακός ήταν ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την Αϊντχόφεν και έχανε 1-0, χωρίς να δείχνει ότι μπορεί να κάνει ανατροπή…

Τελειώνει το ημίχρονο και μπαίνουν οι παίκτες στα αποδυτήρια, με τον Πάμπλο Γκαρσία να τους περιμένει.

Πρώτη ατάκα; “Μπίσε και Τσόλακ θα βγουν, ο Τζόλης και ο Σφιντέρσκι θα μπουν. Δεν φταίνε μόνο ο Μπίσε και ο Τσόλακ γι αυτό που είδαμε, αυτό δεν είναι ΠΑΟΚ”!!!

Αμέσως μετά τους εξήγησε ότι εάν δεν πιέσουν ψηλά τον αντίπαλο, δεν θα βάλουν γκολ και τους εμφύσησε την αισιοδοξία του νικητή: “Εμείς πρέπει να μάθουμε να παίζουμε για τη νίκη και μόνο για τη νίκη”.

Είναι αλήθεια ότι οι παίκτες είδαν το μάτι του Γκαρσία να “γυαλίζει”, ενώ μετά τη λήξη, τους αγκάλιασε όλους, έναν προς ένα, μοιράζοντας συγχαρητήρια…